درایور ال ای دی مبدل جریان ثابت می باشد که ولتاژ برق شهر را به جریان ثابت DC تبدیل می کند. جهت روشن کردن ال ای دی ها( پاور ، اس ام دی ، سو او بی ) از درایور استفاده می شود . درایورها دارای جریان ثابت مناسب ال ای دی ها ( پاور ، اس ام دی ، سو او بی ) می باشند.در عین حال ولتاژ این درایورها به صورت متغیر طراحی شده است که به کمک آن می توان یک رنج از ال ای دی ها ( پاور ، اس ام دی ، سو او بی ) را به صورت سری مورد استفاده قرار داد.معمولا ولتاژ ورودی این درایورها 220 ولت می باشد.

 
                                          


   برای انتخاب درایور ال ای دی دو پارامتر اصلی زیر وجود دارد:
   - جریان خروجی درایور : معمولا بر حسب میلی آمپر قید می شود و در اکثر درایورها با تلورانس 5% همراه می باشد. لازم است جریان خروجی درایور با جریان مصرفی سیستم ال ای دی یکسان باشد. بالا بودن جریان درایور باعث کاهش طول عمر و یا سوختن سیستم ال ای دی می شود و پایین
   بودن جریان درایور باعث کاهش نور سیستم ال ای دی می شود. 
   - محدوده توان خروجی درایور : درایورها با یک حد پایین و یک حد بالای توان خروجی مشخص می شوند . معمولا حد پایین نصف حد بالا می باشد. لازم است توان مصرفی سیستم ال ای دی در محدوده توان درایور باشد. به بیان دیگر توان مصرفی سیستم ال ای دی از حداقل توان درایور کمتر  و یا از حداکثر توان درایور بیشتر نباشد. در غیر اینصورت ال ای دی خاموش و روشن می شود.
   توجه داشته باشید : لازم است توان مصرفی سیستم ال ای دی در محدوده توانی درایور باشد. حتی اگر ال ای دی خاموش و روشن نشود. چون در غیر اینصورت سیستم ناپایدار بوده و با تغییر پارامترهای محیطی مانند ولتاژ ورودی ، دما و ...... ال ای دی خاموش و روشن خواهد شد.


طبقه بندی: جواد الکترونیک ( آشنایی و کار با ال ای دی )،

شنبه 26 مرداد 1398 | 05:34 ب.ظ | جواد جواد | نظرات

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic