درایورها به سه دسته‌ تقسیم می شوند :  جریان ثابت (constant-current) ، ولتاژ ثابت(constant-voltage) و درایور AC ال ای دی (LED AC Driver) که هرکدام از آنها برای کارکرد برای LED ها با الزامات الکتریکی متفاوتی طراحی شده اند. هنگام تعویض درایورها باید ورودی/ خروجی ها مشابه درایورهای قبلی باشند.

درایورهای جریان ثابت

در این درایورها پاور ال ای دی ها نیاز به جریانی ثابت و طیفی از ولتاژ می باشند. در این درایورها جریان ثابتی برحسب  آمپر که بر روی بدنه درایور مشخص شده است خواهیم داشت و طیفی از ولتاژ که براساس توان پور ال ای دی ها تعیین می شود. به طور مثال یک درایور می تواد جریان ثابت ۷۰۰ میلی آمپر را داشته باشد اما ولتاژ بین ۳ تا ۱۴ ولت متغیر باشد.

درایور جریان ثابت

درایورهای ولتاژ ثابت

در این درایورها پاور ال ای دی ها نیاز به ولتاژی ثابت و حداکثر جریان خروجی هستند. در این ال ای دی ها جریان توسط یک مقاوت ساده یا درایور جریان ثابت داخلی ماژول ال ای دی تنظیم می شود. این ال ای دی ها معمولا به ولتاژ پایدار ۱۲ یا ۲۴ ولتی نیاز دارند. به طور مثال یک درایور ۲۴ ولت DC می تواند تا ۱۰٫۴ آمپر جریان خروجی داشته باشد.

درایور ولتاژ ثابت

درایورهای AC ال ای دی

درایورهای AC در واقع ترانسفورمر نیستند بدان معنا که به طورفنی می توان از آنها برای لامپ های هالوژنی یا CFL ( کم مصرف ) استفاده کرد. البته این موضوع را باید در نظر گرفت که ال ای دی ها با ترانسفورمرهای معمولی نمی توانند کار کنند زیرا ترانسفورمرهای معمولی ولتاژ پایین مورد نیاز ال ای دی ها را تامین نمی کنند.

درایورهای AC معمولا در لامپ هایی استفاده می شوند که شامل یک درایور داخلی برای تبدیل جریان AC به DC هستند، بنابراین وظیفه درایور AC کاهش ولتاژ تا ۱۲ یا ۲۴ ولت مورد نیاز لامپ ال ای دی است.

درایورهای AC ال ای دی به طور معمول برای لامپ های ال ای دی MR16 با ورودی ۱۲ یا ۲۴ ولت استفاده می شوند اما می توان برای هر نوع لامپ ال ای دی دیگر با ورودی ۱۲ یا ۲۴ ولت نیز استفاده بشوند.

مشخصات فنی لامپ های ال ای دی باید به دقت بررسی بشود، نمی توان برای لامپی که نیاز به ولتاژ ورودی DC دارد از درایور AC استفاده کرد .فروش انواع درایور ال ای دی             درایور ایزوله و غیر ایزوله
طبقه بندی: جواد الکترونیک ( آشنایی و کار با ال ای دی )،

یکشنبه 27 مرداد 1398 | 10:16 ق.ظ | جواد جواد | نظرات

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات