والواشر ها نوعی از پروژکتور های ال ای دی هستند که در صنعت روشنایی بسیار پرمصرف می باشند . والواشر ها دارای ساختمانی نه چندان پیچیده هستند به طوری که شما اگر اراده کنید می توانید یک والواشر برای خود بسازید .


    


والواشر های ال ای دی از چه قطعاتی تشکیل شده اند ؟

 

در ساخت والواشر ابتدا باید یک هیت سینک آلومینیومی ( قاب والواشر ) برای آن تهیه کنید‌. این بدنه در بازار و در ابعاد و اشکال مختلف وجود دارد . در نظر داشته باشید که در هنگام خرید قاب والواشر باید شیشه یا طلق محافظ و درپوش های پلاستیکی پایه نگهدارنده و گلند پلاستیکی و یا فلزی را نیز برای آن تهیه کنید .

سپس باید اقدام به خرید پی سی بی کنید‌. از این فیبر ( پی سی بی ) برای سوار کردن پاور ال ای دی ها روی آن و همچنین اتصال ال ای دی ها به یکدیگر استفاده می شود‌ . این فیبر ها ( پی سی بی ) در طول یک متر و عرض 1 تا 3 سانت عرضه می گردد . همچنین توجه داشته باشید که تراکم این فیبر های آلومینیومی ( پی سی بی ) نیز متفاوت است و در وات های مختلف موجود می باشد .

در مرحله بعدی شما باید یک درایور مناسب با پی سی بی و مقدار وات مصرف شده ال ای دی خود خریداری نمایید‌. درایور یک مدار الکترونیکی است که برق ورودی ۲۲۰ ولت را به برق مورد نیاز برای روشن شدن ال ای دی ها تبدیل می کند‌. 

 کار بعدی شما این خواهد بود که به تعداد لازم ال ای دی پاور ۱ وات در رنگ دلخواه خود  تهیه کنید‌. قیمت این پاور ال ای دی ها بسته به برند آن متفاوت است‌.

حالا نوبت به خرید عدسی برای ال ای دی پاور میرسد‌. عدسی یا لنز قطعه ای است که بر روی ال ای دی پاور سوار می شود و نور را در زاویه مشخص جمع می کند و رو به جلو پرتاب می کند‌.

 

چگونه یک والواشر ال ای دی بسازیم ؟

در ابتدا به مقدار دلخواهتان پی سی بی را برش دهید سپس پاور ال ای دی هارا روی آن سوار کنید .

سپس پشت پی سی بی را کمی خمیر یا چسب سیلیکون آغشته کنید و بعد پی سی بی را در جای مخصوص خود بر روی قاب والواشر قرار دهید و کمی فشار دهید تا خوب در جای خود قرار گیرد‌.


حالا پی سی بی را به ورودی درایور متصل کنید .

قبل از کار گذاشتن درپوش های والواشر باید ابتدا عدسی ها را بر روی پاورال ای دی ها قرار دهید و سپس شیشه یا طلق محافظ والواشر را به وسیله چسب آکواریوم در جای خود محکم کنید‌.

اینک می توانید درپوش‌های والواشر را سر جای خود قرار داده و پیچ های آن را محکم ببندید و در آخر پایه‌های والواشر را به وسیله پیچ در سر جای خود محکم کنید‌.


طبقه بندی: جواد الکترونیک ( آشنایی و کار با ال ای دی )،

یکشنبه 10 شهریور 1398 | 04:58 ب.ظ | جواد جواد | نظرات

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic