رانندگی خارج از جاده که بیشتر معنی رانندگی بیابانی را در ذهن تداعی می کند

استقبال شرکت کنندگان از بعضی از این مسابقات که در مسیرهای دشواری همچون گل، کویر، کوهستان ها و… برگزاری می شد به رونق این نوع از مسابقات انجامید و با توجه به زیبایی و بکر بودن مسیر برگزاری این مسابقات، مورد توجه گردشگران نیز واقع شده است.


در این برنامه ها عموماً از خودروهای شاسی بلند (آفرود) استفاده شده که علاوه بر آن توانایی های خاص خودرو نظیر قدرت، سرعت، توانایی حفظ تعادل و… را نیز داشته باشد. همه نکات فوق بدون در نظر گرفتن توانایی های راننده در کنترل و هدایت خودرو در مسیرهای صعب العبور بی معنی به نظر می رسد.نور پردازی آفرود نیز از مسائلی است که مورد توجه قرار گرفته است .

لایت بار (والواشر ال ای دی ) یکی از پرکاردبرترین نورپردازی های  آفرود است.

برای ساخت لایت بار ( والواشر ) : هیت سینک والواشر , pcb , درایور و پاور ال ای دی نیاز است.

از محصولات درجه یک استفاده کنید تا در تاریکی بیابان به مشکل نخورید . ( ترجیحات از فروشگاه جواد خرید کنید )

هیت سینک والواشر انواع مختلفی دارد که معمول ترین آن ها هیت سینک والواشر ۱ متری تک ردیفه است . اما اگر به دنبال نور فوق العاده و لذت بردن از مسیر هستید پیشنهاد فروشگاه جواد به شما هیت سینک والواشر دو ردیفه است که حد اکثر می توان ۷۲ وات ال ای دی در آن به کار برد .

pcb ها نیز شامل پی سی بی ۱۸ و۲۴و۳۶ می باشد که شما بر اساس متراژ و عرض والواشر میتوانید هر یک از آن ها را انتخاب کنید مثلا اگر شما پی سی بی نیم متری استفاده می کنید می توانید پی سی بی ۳۶ وات را نصف کرده و ۱۸ وات استفاده کنید یا ۲۴ وات را انتخاب کرده و والواشر خود را ۱۲ وات کنید .

همچنین اگر والواشر دوردیفه انتخاب می کنید می توانید بر اساس طول ۲ پی سی بی را در آن قرار دهید .

ال ای دی ها را مونتاژ کرده و درایور آن را بر حسب وات انتخاب کنید . نکته بسیاز مهم استفاده از درایور های dc 12 volt  برای این والواشر است زیرا این والواشر باید با برق خودروی شما راه اندازی شود .

معمولا درایور های ورودی ۱۲ ولت بیشتر از ۱۸ وات به سختی در کشور ما در دسترس هستند . اما درایور های کمتر از ۱۸ وات به راحتی قابل تهیه هستند .

مثلا اگر شما پی سی بی ۱ ردیفه ۱۶ وات دارید در صورت عدم دسترسی به درایور ۳۶ ورودی ۱۲ میتوانید از ۲ درایور ۱۸ وات ورودی ۱۲ استفاده کنید یا اگر دو ردیفه ۳۶ وات دارید میتوانید از ۴ درایور ۱۸ وات ورودی ۱۲ ولت استفاده کنید .

حال لنز ها را نصب کرده و والواشر را ببندید .
وال واشر چیست ؟ (آشنایی با وال واشر ، طرز کار و نوع ساخت آن )               
تولید و فروش لایت بار ( پروژکتور آفرود )
طبقه بندی: جواد الکترونیک ( آشنایی و کار با ال ای دی )،

یکشنبه 17 شهریور 1398 | 06:34 ب.ظ | جواد جواد | نظرات

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات