والواشرهای آفرود در مدل ها و سایزهای مختلفی طراحی و تولید می شوند و هر کدام از آن ها دارای قدرت روشنایی متفاوتی هستند. لایت بار ماشین از یک یا چندین لامپ ال ای دی تشکیل شده است که بیشتر بر روی سقف ، جلو یا پشت ماشین های مخصوص آفرود و یا ماشین ها سنگین استفاده می شوند و می توانند محیط بزرگی را برای شما روشن کنند.


    


آشنایی با لایت بار ( والواشر آفرود ) 

یکی از مدل های والواشر های ماشین که محبوبیت زیادی دارد لایت بارها هستند. این نوع والواشر ها حالت نواری دارند و از چندین ال ای دی با طول های متفاوتی تولید می شوند. لایت بارها بر روی سقف ، جلو یا پشت ماشین نصب شده و مزیت های ویژه ای برای روشن کردن مسیر رانندگان ، روشن کردن مسیرهای پیاده روی شبانه یا اردوگاه ها  می توانند داشته باشند.


کاربردهای مخلتف لایت بار ( والواشر ال ای دی آفرود )

رانندگی در شب : لایت بارها تفاوت چشمگیر و دید وسیع تری را برای رانندگان در تاریکی شب ایجاد می کنند.
روشنایی اضطراری : این والواشرها برای نورپردازی و روشن کردن صحنه های تصادف در مناطق و جاده های تاریک و یا در حوادثی مثل زلزله ، آتش سوزی و سیل که دسترسی به برق شهری به مشکل بر می خورد کمک بسیار زیادی  می کند.
دریا و باند پرواز : لایت بارها برای افزایش دید ملوانان دریا ، روشنایی اسکله ها و یا در فرودگاه ها برای سایت های فرود کاملا ایده آل هستند.
تجهیزات سنگین : در ماشین های سنگین مثل گریدر ، تراکتور، برفروب و ماشین های راهداری مورد استفاده قرار می گیرد.
جنگل و جاده : زمانی که با ماشین های مخصوص آفرود به جنگل ، دشت و یا کوه به تفریح می روید به یک روشنایی برای رانندگی در مسیر پرفراز و نشیب و یا راه اندازی اردوگاه خود نیاز دارید.

پروژکتور ماشین سنگین


دلیل برتری والواشر ها و لایت بارهای ال ای دی 

چراغ های ال ای دی در رقابت های مختلف میان لامپ های مورد استفاده در پروژکتورها به جزء هزینه های اولیه نسبتا بالایی که دارند برتر هستند . ال ای دی ها طول عمر بالایی دارند ، انرژی کمتری را مصرف می کنند و تا 80 درصد میزان بهره وری ، خروجی نور را افزایش می دهند. کاربرد لایت بارها در وسایل نقلیه

لایت بار مخصوص ماشین های آفرود

لایت بارها جزء لوازم ضروری برای استفاده در ماشین های آفرود هستند و می توانند جاده های تاریک و ناهموار را برای رانندگان به خوبی روشن  کنند. روشنایی برای آفرود باید به اندازه کافی قوی و قدرتمند باشد تا جلو راننده را روشن کرده و از ضربه ها و شوک ها داخل مسیر آسیب نبیند.

لایت بار مخصوص موتورهای چهار چرخ ATV

دو چراغ لایت بار کوچک در جلو و عقب موتورهای ATV باعث افزایش دید وسیع در تاریکی شده و به ویژه در مسیرهای صخره ای یک روشنایی با خروجی نور عالی می دهند.

پروژکتور قوی ماشین

لایت بارها مخصوص ماشین های پلیس
لایت بارهای رنگی برای ماشین های آتش نشانی ، آمبولانس ، پلیس و سایر وسایل نقلیه ضروری استفاده می شود و رنگ نور آن ها زرد، قرمز، آبی یا مخلوط همه رنگ ها برای به حداکثر رساندن دید راننده است . این نوارهای ال ای دی در قسمت آفتاب گیر، آینه یا سقف نصب شده و برای استفاده از این نوع لایت بارها باید مجوزهای لازم از پلیس را دریافت کرده باشید در غیر این صورت جرم محسوب می شود .

لایت بار های برای وسایل نقلیه دیگر
هر بار که شما نیاز به مشاهده محیط اطراف خود دارید با نصب یک یا چند لایت بار (والواشر ال ای دی ) تفاوت های زیادی را به هنگام مه ، گرد و غبار احساس خواهید کرد. یک لایت بار در قسمت های کناری موتور و یا  داخل خودرو نصب شده و به هنگام رانندگی تاثیر زیادی در دید شما خواهد داشت.

نورافکن خودرو

لایت بار مخصوص ماشین های نظامی
لایت بارهای ماشین های نظامی بسیار با کیفیت و ضدآب بوده و دارای رنگ نورهای متفاوت می باشند . لایت بارهای نور سفید برای روشن کردن سایت های فرود یا مسیرهای بارنداز و لایت بارهای کوچک برای کنترل روشنایی دریچه یا محفظه موتور بسیار عالی هستند.لایت بارهای از یک یا ده ها چراغ ال ای دی و در اندازه ها ، قدرت ها و رنگ های مختلف تولید می شود. برای مثال لایت بار خودروهای پلیس ممکن است دارای نور های سفید ، آبی و قرمز و دارای نقات قوت مختلف می باشد.

فروش لایت بار افرود

کوچکترین لایت بارها معمولا مکعب شکل بوده و دارای 4 ال ای دی می باشند و معمولا به عنوان چراغ های جانبی و  قابل حمل مورد استفاه قرار می گیرد.


پروژکتور سقفی

لایت بار های بزرگ در بسته های مستطیلی و در ردیف های تکی ، دو یا چهار ردیفه به فروش می رسد. بهترین لایت بارهای برای روشنایی جاده یا محل کار دارای ال ای دی های با دمای رنگ 5000K است و شباهت زیادی با نور آفتاب داشته و انگار در یک روز روشن قرار دارید.

لایت بار های رنگی
طیف رنگ این ال ای دی ها از قرمز ، آبی گرم و بنفش است و این ال ای دی ها معمولا نور UV و IR را منتشر می کنند. پروژکتورهای رنگی بیشتر در دفاتر دندان پزشکی مورد استفاده قرار می گیرد.


نور پخش یا نقطه ای کدام لایت بار را شما نیاز دارید ؟

فروش لایت بار افرود

بر خلاف لامپ های معمولی که  نور را به همه جهات پرتاب می کنند. لایت بارها نور متمرکز دارند. نحوه تشکیل پرتو نور بستگی به نوع بازتاینده هر ال ای دی و شکل لنز آن دارد .

یک لایت بار نور پخشی معمولا بین 40 تا 120 درجه و نقطه ای بین 10 تا 30 درجه عرض پرتو نور آن است و این موضوع بین مدل های مختلف لایت بار متفاوت است.

پروژکتور سقفی آفرود

 

مقاومت در برابر آب و گرد و غبار


تولید کنندگان استاندارد IP ( مخفف Protection Ingress ) رابرای میزان مقاومت دستگاه ها در برابر آب تعریف کرده اند . لایت بارهای ال ای دی با کیفیت دارای استاندارد های IP مختلف در برابر گرد و غبار و آب هستند. این استاندارد از دو عدد تشکیل شده است که عدد اول از 0 تا 6 ، نشان دهنده مقاومت دستگاه در برابر نفوذ گرد و غبار و عدد دوم از که 0 تا 8  نشان داده دهنده مقاومت در برابر نفوذ آب را نشان می دهد. برای مثال ، یک لایت بار ممکن است  استاندارد  IP67 داشته باشد به این معنی است که دستگاه در برابر گرد و آب تا عمق 1 متری به مدت 30 دقیقه مقاوم می باشد.

     IP65 - مقاوم در برابر گرد و غبار و آب پاشیده شده از یک نازل
     IP66 - مقاوم در برابر گرد و غبار و جت های قدرتمند آب
     IP67 - مقاوم در برابر گرد و غبار و غوطه ور شدن در عمق 1 متری آب به مدت 30 دقیقه
     IP68 - مقاوم در برابر گرد و غبار و آبگیری مداوم
     IP69K - مقاوم در برابر گرد و غبار و دمای بالا

 


اتصالات برق
دو نوع اتصالات ضد آب  در لایت بارهای ال ای دی با کیفیت استفاده می شود که به عنوان اتصالات ATP یا DT نامیده می شوند. هر دو مدل از ترموپلاستیک ساخته شده و دارای استاندارد IP67 می باشند.

ولتاژ مصرفی لایت بار

لایت بارهای ال ای دی در ولتاژ DC 13.8 طراحی شده و  توسط اکثر اتومبیل ها و کامیون ها بدون تغییر سیستم الکتریکی خودرو کار می کنند.


شکل ظاهری
لایت بارها می توانند دایره ، مستطیل و یا مربع باشند. پروژکتورهای دایره شکل را در یک منطقه کوچک می توانید قرار دهید. و یا می توانید از والواشر های مربع شکل برای طراحی وسیله نقلیه به صورت جانبی استفاده کنید.


میزان روشنایی
 میزان روشنایی لایت بارها ( والواشر آفرود ) توسط واحد لومن اندازه گیری می شود. لومن نشان دهنده مقدار نور قابل مشاهده برای انسان است که از یک دستگاه خارج می شود.


           
تولید و فروش لایت بار ( پروژکتور آفرود )             لایت بار ( والواشر آفرود ) و طرز ساخت آن                    
طبقه بندی: جواد الکترونیک ( آشنایی و کار با ال ای دی )،

پنجشنبه 21 شهریور 1398 | 12:42 ب.ظ | جواد جواد | نظرات

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic