نحوه استفاده از لنز ال ای دی شیشه ای یا پلاستیکی بسیار مهم است و بر  چگونگی انتقال نور، مقاومت در برابر ضربه و مقابله با تغییر رنگ تاثیر بسزایی دارد. در مواقع استفاده ال ای دی ها در فضاهای باز و محیط های صنعتی، لنز ال ای دی پلاستیکی پذیرش گسترده تری در کاربرد های نورپردازی دارد. اما استفاده از مواد پلی کربنات با معایبی همراه است. که این نوع لنز ال ای دی را به جایگاه پایین تر و بعد از لنز های شیشه ای تنزل میدهد.

در ادامه مطلب با نکاتی که باید درمورد لنز های شیشه ای و پلاستیکی بدانید آشنا می شویم .               


یکی از مهمترین عوامل انتخاب در بین لنزهای شیشه ای و پلاستیکی، وضوح آن است. پلاستیک ها در طول زمان کدر میشوند و شفافیت اولیه را نخواهند داشت؛ مطالعات نشان می دهد که پلی کربنات در طی ۳ الی ۴ سال می تواند ۲۰٪ کاهش یابد حتی بدون اینکه در معرض اشعه ماوراء بنفش (یک منبع رایج تخریب) قرار گیرد. در مبحث انتفال نور، شیشه بوروسیلیکات ۹۲ درصد لومن را انتقال می دهد، در حالی که پلی کربنات تنها ۸۵ درصد را انتقال می دهد که این مقدار در معرض UV، حرارت و گذر زمان حتی کمتر می شود. علاوه بر این، تغییر رنگ تدریجی پلاستیک ها منجر به تولید کمتر نور می شود و احتمال از کار افتادگی پیش از موعد محصول را افزایش میدهد. شیشه بوروسیلیکات هنگامی که در معرض اشعه UV، گرما و شرایط سخت محیطی قرار می گیرد، تغییر رنگ نمی دهد.

 

فاکتور بعدی برای مقایسه لنز ال ای دی پلاستیکی و شیشه ای مقاومت در برابر ضربه است. با یک ضخامت مشابه، پلاستیک ها در مقایسه با شیشه ها خاصیت ضد ضربه بیشتری دارند. با این حال، ضخامت اکثر لنزهای پلاستیکی در تابلوهای تبلیغاتی و ال ای دی LED از ۱٫۸ تجاوز نمیکند. که این مقدار کمتر از ضخامت شیشه در موارد استفاده مشابه است. اما تفاوت در جرم باعث کاهش قدرت پلاستیک در مواقعی که لنز تحت فشار است میگردد. و در هنگام سنجش سطح سختی شیشه با اختلاف بالایی برنده این سنجش خواهد بود. بنابراین استفاده از شیشه به دلیل مقاومت آن در برابر خش، دوام بالا و نیاز کمتر به تعمیر و نگهداری در اولویت است.

 

در ادامه مقایسه لنز ال ای دی شیشه ای و پلاستیکی ، نیاز است که شیوه پخش نور شیشه و پلاستیک را بدانیم. شیشه توزیع نور دقیق تری نسبت به پلاستیک ارائه میدهد و گزینه مناسبی برای فضاهایی است که نیاز به روشنایی دارند که در مسیری مشخص متمرکز باشد. به عنوان مثال، یک چراغ خیابانی ایده آل، جاده را روشن می کند؛ و نه ناحیه ای که در پشت آن قرار دارد چون ممکن است در آن ناحیه خانه و یا ساختمانی قرار داشته باشد؛ و این نور برای آنها مزاحمت ایجاد کند. یک سناریو مشابه میتواند یک زمین ورزشی باشد که در نظر داریم در قسمت های خاصی از آن سطح بالایی از نور و در قسمت هایی از آن سطح نور پایین تری داشته باشیم. با استقاده از لنز های شیشه ای میتوانیم به طور دقیق مقصد نور را مشخص کنیم.

 
لنزهای شیشه ای مقاومت مکانیکی و دوام بالایی دارند و با بازدهی بالای خود باعث افزایش کارایی و دوام دستگاه می شوند.


                  
                     فروش پاور ال ای دی                           طبقه بندی: جواد الکترونیک ( آشنایی و کار با ال ای دی )،

یکشنبه 7 مهر 1398 | 09:49 ق.ظ | جواد جواد | نظرات

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic