حروف برجسته لاسوگاسی به عنوان یکی از جدیدترین انواع حروف برجسته در صنعت تابلوسازی به شمار می آید  و از جلوه بسیار زیبایی برخوردار است . این حروف از جنس فلز آهن است و با رنگ کوره ای ، رنگ روغنی و یا الکترواستاتیک در طرح ها و رنگ های متنوع ساخته می شود و صفحه آهنی توسط جوش لیزر به صفحه حروف متصل می شود و سپس توسط دستگاه های تمام اتوماتیک به فرم و شکل مدنظر مشتریان در می آید و به عنوان تابلو مغازه یا تابلو فروشگاهی مورد استفاده قرار می گیرد . طراحی حروف برجسته لاسوگاسی بدین گونه است که رویه کار بین دو لبه ، یعنی دقیقا وسط لبه ها قرار می گیرد و برای نورپردازی آن هم سوراخ هایی در رویه کار ایجاد می کنند تا لامپ های ال ای دی LED یا SMD درون آن ها قرار بگیرند. برای نورپردازی حروف لاسوگاسی می توان از لامپ های نئون هم استفاده کرد. در نورپردازی این حروف ظاهر ، ابعاد و نحوه نوردهی آن ها با یکدیگر متفاوت است. در طراحی حروف برجسته لاسوگاسی رنگ حروف با رنگ نور آن کاملا متفاوت است .


         

 

 حروف برجسته لاسوگاسی :

از ورود تابلو لاس وگاسی به صنعت تابلوسازی خیلی نمی گذرد و این تابلوها الهام گرفته شده از برخی تابلوهای شهر لاس وگاس می باشد. دلیل استقبال مردم از این تابلوها به خاطر سبک نور پردازی و طراحی نوآورانه آن می باشد که جلوه بصری بسیار زیبایی به تابلو می دهد و باعث جذب بیشتر مشتریان می گردد.

مراحل ساخت حروف برجسته لاسوگاسی:

برای ساخت تابلوهای لاسوگاسی ابتدا در برنامه کورل فواصل بین لامپ ها و تعداد آن ها مشخص می گردد . بعد از آن با توجه به نوع کار و درخواست مشتری ، جنس کار انتخاب می شود که می تواند از جنس پلکسی گلاس ، فلز یا استیل باشد . معمولا ورق آهن یا استیل ضد زنگ 6/0 تا یک میلیمتری و اکرولیک لوله ای شیشه است که به یک پلکسی با رنگ دلخواه چسبانده و انتخاب می شود . برای برش حروف از دستگاه برش لیزری استفاده می کنند و لبه کار هم به صورت یک تکه فلزی یا استیل با ضخامت های متفاوت ساخته می شود که با توجه به سفارش مشتری و نوع تابلو توسط تابلوساز انتخاب می شود. برای نورپردازی این حروف هم در قسمت هایی که در نرم افزار مشخص می شود سرپیچ لامپ قرار می گیرد و لامپ ها را روی آن می بندند و کارهای سیم کشی را انجام می دهند و نور به طور مستقیم به صفحه اکرولیک تابیده می شود و روشنایی صفحه حروف را تامین می کند . برای زیرساز حروف از ورق های پی وی سی بهره می برند.

           


روش های قرارگیری لامپ لاسوگاسی بر روی تابلو :

تفاوت در تعداد و نحوه قرار گیری لامپ های حروف می باشد که به دو صورت انجام می شود :

روش اول ) در این روش  لامپ ها میان لبه کار و درون حروف قرار می گیرد .

روش دوم ) در روش دوم رویه کار را با لبه ها هم سطح می کنند و بعد لامپ ها را  در آن جا قرار می دهند که در این حالت لامپ ها به طور برجسته و بیرون زده از سطح دیده می شود .

هر دو روش زیبایی خاص خود را دارد و با توجه به سلیقه مشتری و نوع کار انتخاب می شود.


کاربرد تابلو لاسوگاسی

این تابلو به دلیل زیبایی منحصربه فرد و زرق و برق دار بودن همچون تابلو نئون شیشه ای و تابلو ال ای دی روان از مسافت دور خودنمایی می کند و می تواند سبب ترغیب مشتریان شود . در این روش تبلیغاتی امکان استفاده از نمادهای متعدد نظیر آدمک ، گل ، تصاویر مرتبط با پوشاک  ، انواع اشکال مرتبط با خوردنی ها مثل غذاها ، میوه ها ، خوراکی ها و اسباب بازی ها وجود دارد و می توان بر روی این مدل از تابلوی تبلیغاتی اجرا نمود .

 
 
مزایای تابلو لاسوگاس :

وجه تمایز این تابلو با سایر تابلوهای تبلیغاتی نظیر تابلو استیل ، تابلو چلنیوم و دیگر تابلوها ، شکل متفاوت نوردهی آن است که می تواند سبب جذابیت بیشتر این تابلو شود . در ساخت تابلو لاسوگاسی امکان پیاده سازی هر گونه نماد و شکل به شیوه های متفاوت فراهم است و این می تواند در هر نوع کسب و کاری یک مزیت خاص به حساب آید و شما به راحتی می توانید اشکال و نمادهای مرتبط با نوع کسب خود را در این مدل تابلو پیاده سازی نمایید .

هچنین به دلیل اینکه لوگوها بر روی این تابلو به شکلی خاص و زیبا نقش می بندد به راحتی می تواند بر چشم هر بیننده ای تاثیرگذار باشد .            


                      آموزش ساخت تابلو چلنیوم                                   آشنایی با لامپ ال ای دی لاس وگاسی
طبقه بندی: جواد الکترونیک ( آشنایی و کار با ال ای دی )، آشنایی با امور چاپی،

دوشنبه 8 مهر 1398 | 05:23 ب.ظ | جواد جواد | نظرات

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic